www.iznik.yetkin-forum.com

İznik-Nicea-İsnik Forums

AnasayfaPortalTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

DEMİRTAŞ’TAN ŞOK ETKİSİ YARATAN KÖŞE YAZISI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : pcweb tasarımı
Lakap : ermis783
Takımlar :
Ruh Halim :
Yasal uyarı : <marquee>DİKKAT: Daha kaliteli hizmet alabilmek için Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız</marquee>
Aktiflik :
50 / 10050 / 100

MesajKonu: DEMİRTAŞ&#8217;TAN ŞOK ETKİSİ YARATAN KÖŞE YAZISI   Cuma Eyl. 05, 2008 6:07 pm

İznik Gazetesi ve nicaialife.net yazı işleri müdürü aynı zamanda Bursa Haber Gazetesi İznik Temsilcisi olan Uğur Demirtaş köşe yazısı ile şok etkisi yarattı. Nicaialife.net sitesindeki köşe yazısının ardından internet sitesi bir gün kapalı kaldı, ardından köşe yazısı kaldırılarak tekrar açıldı. Uğur Demirtaş “yazımı önümüzdeki hafta yayınlanacak gazetemize tüm okuyucularımızla paylaşacağım.” Dedi. İşte Demirtaş’ın sitemize yolladığı şok etkisi yaratan köşe yazısı;

Dokunmayın “Yerel Haber” ime !!!..
Geçtiğimiz hafta Demokrat Parti İlçe başkanı Ozan Özcan İznik Belediyesinin haftalık olarak çıkartmış olduğu Yerel Haber’in maliyetini,ve haftalık çıktığı için bu gazetenin belediye bir kambur olduğunu Belediye’lerin aylık bültenler ile yaptığı hizmetleri vatandaşlara duyurmaları gerektiğini savunan bir basın açıklaması yapmıştı.Ve basın açıklamasını İznik’te yayın yapan yazılı ve görsel tüm basına dağıttı.
Ben de İznik Gazetesinde çarşamba günü bu basın açıklamasını kullandım.Gazeteyi dağıtma esnasında Hayri Şen’le İş Bankasının önünde karşılaştım,ve Hayri Şen’e merhaba dememe rağmen kendisinden beklemediğim bir eda ile yanımdan geçerken sitemkar konuşma tarzı ile “tebrikler haber için” deyip yürüyüp gitti.Bu çıkan habere canının sıkıldığı ve bizlerinde bu haberi kullandığımız için kızgınlığı yüzünden okunuyordu.(Tabi biz bununla ilgili gelişmeleri daha sonra öğrendik.)
Tabi biz gazeteci olarak Hayri Şen’den farklıyız bir ilçe başkanının yaptığı açıklamayı tarafsızlığımız gereği gazeteye koymamız kadar doğal bir şey olamaz. Hayri Şen’de bunu gayet iyi biliyor, bende kendisinin bunu bildiğini adım gibi biliyorum. Çünkü kendisi bu işe bizlerden çok hevesli, ideali senelerdir zaten buydu.15 sene önce İznik’in ilk radyosu olan “95.8 Radyo Müzik” Hayri Şen ve Bekir Gündem’in sponsorluğunda ben ve üç arkadaşım tarafından yayın hayatına başladı. Daha sonra lisans izinlerinden doğan yüksek maliyet nedeni ile kapandı. Daha sonra da kendi imkânları ile Türkiye’de “İznik’li Bakkal” olarak adını duyurdu bunları herkes biraz geri döndüğünde hatırlayacaktır.
Şimdi Yerel Haber’in genel yayın koordinatörlüğünü yapıyor yani hayalini gerçekleştiriyor ve bunun içinde her şeyi yaparak bulunduğu mevkiyi kaybetmemeye çalıştığını ve bu doğrultuda yanlı söylemlerini ve yaptıklarını hayretle izliyorum. Bu işi yani gazeteciliği yapmak istiyorsan dürüst ve şeffaf olacak ve yalan söylemeyeceksin.

1- Ramiz Tınaz ilçe başkanı iken, Gülcan Usta’nın istifasında beni ve Halil Ataş’ı uyarma gereği duydun “dikkatli olun oyuna gelmeyin zaten partiden ihraç edilecekti, Mahmut Usta’da sallantıda”dedin.

2 – Mehmet Buldu Başkan Eryılmaz aleyhinde haber yaptığı zaman, yine Halil Ataş’a ve bana belediye basın bürosunda “başkanla görüştüm Mehmet Buldu’nun işi bitti onu haber içinde habersizliğe boğucam”dedin.

3-Halil Ataş AKP ve Belediye aleyhine haber yapmasın diye Yerel Haber’e empoze edip maaş bağlattın.

4- Halil Ataş’a yaptığı haberleri Serdar Aydın’a(www.iznik.biz) ve İznik Rehbere (www.iznikrehber.com) vermemesi için Belediyeden aldığı para ile baskı yaptın.

5-Halil Ataş Yerel Haber’den ayrıldıktan sonra yaptığı olumsuz İznik Hal’i haberinin ardından apar topar geri çağırdın.

6-Belediye’ye sokmadığın Mehmet Buldu’yu başkalarına haberleri vermesin diye kendi internet sitene haber yapması için para karşılığı anlaşma yaptın.

6-Mehmet Buldu’nun gönlünü almak için Başkanla barıştırdın,

7-İznik Belediyesi Mehmet Buldu’nun aleyhlerinde haber yapmaması için süper bir formül geliştirdi.Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz adına,Yorum Gazetesinde yayınlanan ölüm ve kutlama ilanlarına “Resim Bedeli” adı altında fatura kestirip ücret ödediler.(Gazete Resim Bedeli adı altında fatura kesemez).

İşte tüm bu yapılanlara rağmen biz yinede hiçbir tepki vermedik.

Şikayetlerimi şifayen Sayın Belediye başkanımıza ilettim.
Ama düzelen hiçbir şey olmadı. Ve bu yapılanlara biri sesini yükselttiğinde fatura bana kesildi.Zaten biz bunun farkındayız Sayın Kadri Eryılmaz’ın başkanlığının birinci gününden itibaren alenen bize ambargo uygulunmakta idi.Bizden yinede bir tepki gelmedi.

Ve yinede belediyemiz lehine olacak tüm yaptırımlara varım ve varız.

Yeterki bu yazdıklarım biraz irdelenip siyasi gözlükler çıkartılıp doğru olan yapılsın…

Uğur DEMİRTAŞ

Kullanıcı profilini gör http://iznik.yetkinforum.com

DEMİRTAŞ&#8217;TAN ŞOK ETKİSİ YARATAN KÖŞE YAZISI
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası