www.iznik.yetkin-forum.com

İznik-Nicea-İsnik Forums

AnasayfaPortalTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Nurettin Kakillioğlu(Kaymakam)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : pcweb tasarımı
Lakap : ermis783
Takımlar :
Ruh Halim :
Yasal uyarı : <marquee>DİKKAT: Daha kaliteli hizmet alabilmek için Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız</marquee>
Aktiflik :
50 / 10050 / 100

MesajKonu: Nurettin Kakillioğlu(Kaymakam)   Çarş. Ağus. 20, 2008 4:02 pm

Yeni Kaymakam Kakillioğlu'nu Tanıyalım

Yozgat'ın Boğazlayan ilçesinde günlük olarak yayınlanan "Boğazlayan Haber" gazetesinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Karabacak, İznik'e atanan yeni kaymakam hakkında kendi gazetesinin köşesinden bakın nasıl bahsediyor.

'KAKİLLİOĞLU’YU ANLAMAK'
Aslında yazmayacaktım. Nasılsa, bu da tıpkı diğer yorumlar gibi istenilen yöne rahatlıkla çekilecekti. Varsın olsun. Artık hiç bir şey umurumda değil. Yaşadığımız süreç, Boğazlıyan Kaymakamı sayın Nurettin Kakillioğlu’ya olan ön yargılarımı tamamen yoketti. İlk başka ben de, tıpkı ilçede yaşayan bir vatandaş gibi düşünmüşüm. Dedim ya yanılmışım. Zaman zaman; “sayın Kaymakam neden halkın içerisinde kendisini fazla göstermiyor, neden kahve köşelerinde oturup onların dertlerini, sıkıntılarını dinlemiyor” diye hayıflandığım olmuştu? Çoğu kez makamından hiç dışarı çıkmayan sayın Kakillioğlu, “nasıl vakit geçiriyor” diye hep sorgulamışımdır kendi kendime... Dedim ya, yanılmışım! Sayın Kaymakamımız Nurettin Kakillioğlu’nun belki de 4 yıl öncesinde gördüğü Boğazlıyan’ı ben yeni yeni keşfediyormuşum da haberim yokmuş! Boğazlıyan’ın kalkınma ivmesini yakalamasında Kaymakam Nurettin Kakillioğlu’nun küçümsenemeyecek derecede katkısı vardır. Nasıl ki, halk ile fazla bir şeyi paylaşmayan sayın Kaymakam, aynı hassasiyeti ve mesafeyi basına da göstermiştir. Bir Mülki Amir’in başarılı olup olmadığının göstergesi, sürekli halk içerisinde olmaktan geçmez. Ya da, hiç durmadan dillendirmek yolunu seçmez. Sayın Kakillioğlu da, “devletin şefkat elini” hiç kimsenin üzerinden esirgememiş, gece-gündüz demeden mütevazı ve beyefendi kişiliğinden asla ödün vermeden görevini başarılı bir şekilde sürdürmüştür. Boğazlıyan gibi bir ilçede görev yapmak gerçekten zordur. Bu zorluğu başaran isimlerden birisi de şüphesiz sayın Kakillioğlu olmuştur. Bizler, basın olarak elimizi değil kafamızı bile ortaya koyduğumuz anlarda bile, ne yazık ki, başlarımıza ayaklarla basılmak istenmiştir. Halk için yapılan tüm mücadelelerde dahi rakip yine halk olmuştur. Doktor isteriz “ortamı germeyin”, falanca iyi deriz “bunlar yalaka”, falanca kötü deriz “o para vermedi demek ki”, Karataş’ı yazarız adı, “Gazeteyi satın aldı” olur. Yani, “Nereye dönersek dönelim halk mutlaka eleştirecek bir yön buluyor, bulmak için emek harcıyar”. Herkes kişisel ihtiraslarını, beklentilerini, kinlerini bizim üzerimizden görmeye çalışıyor. Tüm bu açmazları belki de önceden gören sayın Kakillioğlu, görevde bulunduğu süre içerisinde asla polemik konusu olmamış, 4 sene gibi kısa bir süre içerisinde Boğazlıyan’a yaptığı hizmetler, halkın takdirini toplamıştır. Bu tür hizmetlerde insanımıza şartsız hizmet anlayışını benimseyen sayın Kakillioğlu, karşılıklı iletişim, ilişkiler ve tevazu sahibi olması ile Boğazlıyan’da kısa zamanda sevilmiş ve saygı kazanmıştır. Zaman zaman eleştirilerimizden de nasibini alan sayın Kakillioğlu, sıcaklığından, samimiyetinden taviz vermeden konunun doğruluğunu veya yanlışlığını anlatma büyüklüğünden de kaçınmamış, hiç bir zaman hiç kimseye kinlenmemiştir. Gelinen süreçte, sayın Kaymakamımız Nurettin Kakillioğlu’yu sadece anlamak yetmiyor, yetmeyecektirde... Sevgilerimle... Murat Karabacak (Boğazlayan Haber)
(16.07.2008)Salı, 05 Ağustos 2008 20:54 Nicaia Life Haber©
Yeni İznik Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu
Kullanıcı profilini gör http://iznik.yetkinforum.com

Nurettin Kakillioğlu(Kaymakam)
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası