www.iznik.yetkin-forum.com

İznik-Nicea-İsnik Forums

AnasayfaPortalTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

MUTLULUK SIRLARI

YazarMesaj
angel95
Moderatör
Moderatör

Kadın
Lakap : Zeyneo Kamil
Takımlar :
Ruh Halim :
Yasal uyarı : <marquee>DİKKAT: Daha kaliteli hizmet alabilmek için Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız</marquee>
Aktiflik :
50 / 10050 / 100

MesajKonu: MUTLULUK SIRLARI   Ptsi Ağus. 11, 2008 5:40 pm

Dünya nüfusunu, mevcut halkların nispetlerini muhafaza ederek, 100 kişilik bir köy kadar küçültebilseydik bu köy söyle olacaktı:

57 Asyalı,
21 Avrupalı,
14 Amerikalı (Kuzey,Orta,Güney) ve
8 Afrikalı olacaktı.Bunların;
52'si kadın, 48'i erkek olacaktı.
30 beyaz,
70 beyaz olmayan,
30 Hıristiyan,
70 Hıristiyan olmayan,
89 Heteroseksüel,
11 homoseksüel olacaktı.

Altı kişi, bütün servetin % 59'una sahip olacaktı ve bunların hepsi ABD kökenli olacaktı. 80 kişi kötü evlerde yasayacaktı, 70 kişi okuma-yazma bilmeyecekti, Biri ölmek üzere, biri de doğmak üzere olacaktı. 1 kişi bilgisayar sahibi, 1 kişi de (evet, sadece 1 kişi) üniversite mezunu olacaktı.
Simdi şunları göz önünde bulundurun:

-Eğer bu sabah hastalıklı değil de sağlıklı uyanmış iseniz; bir hafta sonrasını göremeyecek olan bir milyon insandan daha şanslısınız.
-Bir harp tehlikesi ile, işkence görmek ihtimali ile, aç kalma korkusu ile karşı karşıya değilseniz; 500 milyon insandan daha iyisiniz.
-Tutuklanmaktan, işkence görmekten yahut öldürülmekten korkmadan ibadethaneye gidebiliyorsanız; 3 milyar kişiden daha iyi bir şansa sahipsiniz.
-Buzdolabınızda yiyeceğiniz, üzerinizde elbiseniz ve başınızı sokup uyuya bileceğiniz bir eviniz varsa; dünyadaki insanların %75'inden daha zenginsiniz.
-Bankada ve cüzdanınızda para varsa; dünyanın en imtiyazlı % 8'i arasındasınız
-Anneniz,babanız sağ ise; siz bu dünyada nâdir kişilerden birisiniz.
-Şu an bu yazıları okuyabiliyorsanız, okuma yazma bilmeyen 2 milyar kişiden biri değilsiniz.

Bu yazıları dostlarınıza gönderin. Göndermezsen hiçbir şey olmaz. Gönderirsen, belki bunu okuyan birisini gülümsetebilirsin.... Veya...

Veya sen gene her zaman yaptığın gibi nereye olduğunu bilmeden,
kan ter içinde koşmaya ve hayattan şikayet etmeye devam et !

-Evimi bir parti sonrası temizlemek için saatlerce uğraşıyorsam, bir çok arkadaşım var demektir.
-Faturalarımı ödeyebiliyorsam, bir işim var demektir.
-Paltolunum biraz sıkıyorsa, aç kalmıyorum demektir.
-Gölgem beni izliyorsa, güneş ışığını görüyorum demektir.
-Otobüsten indiğim yerden işyerime yolu uzun buluyorsam, yürüyebiliyorum demektir.
-Hükümet hakkında eleştiri yapabiliyor ve bu eleştirileri başkalarından da duyuyorsam, konuşma özgürlüğümüz var demektir.
-Otobüs beklerken yanımdaki adam Anahtarları ile oynuyor ve ben bu sesten rahatsız oluyorsam, duyuyorum demektir.
-Camları silmem, çatıyı onarmam gerekiyorsa Bir evim var demektir.
-Doğal gaz faturam yüklü geliyorsa, ısınıyorum demektir.
-Yığınla yıkanacak ve ütülenecek çamaşırlarım varsa, yığınla giyeceğim var demektir.
-Çalar saatim sabahın köründe çalıyorsa,Yaşıyorum demektir.
-Akşamları kendimi yorgun hissediyor ve bacaklarım ağrıyorsa, Ogün üretici olmuşum demektir.

VE TÜM BUNLARIN FARKINA VARABİLİYORSAM MUTLUYUM DEMEKTİR.
Kullanıcı profilini gör

MUTLULUK SIRLARI
1 sayfadaki 1 sayfası